LV | EN | RU
  • Par mums
  • Aktualitātes
  • Vidusskola
  • Bērnu mākslas skola
  • Izglītojamiem
  • Resursi
  • Kontakti
  • Galerijas
  • E-klase
Sākumlapa / Bērnu mākslas skola / Aktualitātes

Aktualitātes

 

                                                                                                                                                                                                  

07.04.2022

 

Turpinot Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes par Daugavpili, Dzelzceļa stacijā ir nomainīta ekspozīcija. Izstādes plakātam izmantots Eduarda Matisona Saules skolas fasādes zīmējuma fragments. Izstādes tituldarbs ir Kristapa Jāņa Mežuļa kompozīcija par tēmu „Radošais kvartāls”. Šī kompozīcija izmantota kā publicitātes attēls Saules skolas Daugavpils Mākslas dienu akcijas prezentēšanā.

Radošā kvartāla tēma caurvij visus izstādītos grafiskos un gleznieciskos darbus. Izstādē apskatāmi sekojošu autoru darbi: Diāna Bogomola, Liana Atroško, Ivonna Belita Mendriķe, Adriana Smirnova, Eļžbeta Petrovska, Laura Bobiļova, Edgars Supe, Kristina Ņikitina, Veronika Šnipa.

Skolotāji: Jeļena Ničaja, Nellija Dzalba, Ilze Meldere, Vera Semjonova, Tatjana Fjodorova.

 

 

                                                                                                                                                                                                  

28.03. 2022

 

Iesaistoties pilsētas Mākslas dienu pasākumos, Bērnu mākslas skola aicina visu vecumu interesentus piedalīties mākslas akcijā “Radošais kvartāls”.

Pasākums notiks 2022.gada 5. maijā Saules ielā 2, sākums plkst. 14.00.

No Mākslas akcijas laikā tapušajiem darbiem “Saules skolā” tiks veidota izstāde. Izstādes darbu autori saņems suvenīrus no “Saules skolas”.

Pēc Mākslas akcijas, laikā no 16.00 – 18.00, Bērnu mākslas skola rīko Atvērto durvju dienu. Pasākums tiks filmēts.

 

Līdzi jāņem flomāsterus un prieku piedalīties – uz tikšanos Bērnu mākslas skolā!

                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                  

3.03. 2022

Papildināta Bērnu mākslas skolas plenēra izstāde "Radošais kvartāls" 16. vidusskolā.

 

Esam gandarīti par Mākslas skolas Rudens plenēru “Radošais kvartāls” - Bērnu mākslas skolas audzēkņi šo laiku pārvērta daudzās interesantās kompozīcijās. Katrs darbs ir jauns skatījums uz mums tik pazīstamo Daugavpili.

Plenēra laikā tapušie darbi ir apvienoti vairākās izstādēs Daugavpilī. Martā esam papildinājuši izstādi Daugavpils 16.vidusskolas telpās. Pateicamies skolas administrācijai par ieinteresētu un pretimnākošu attieksmi!

 

Izstādē apskatāmi sekojošu autoru darbi: Viktorija Komarovska, Samanta Timpere, Ksenija Volkova, Brigita Širina, Angelina Urbanoviča, Polina Vera Slavecka, Jūlija Kulturoviča, Valerija Afanasjeva, Alise Elizabete Baumane, Ekaterina Kudriavtseva, Poļina Hrapāne, Iveta Boroņenko, Mārja Smirnova, Jana Locika, Amalija Rosovska, Ksenija Kožare, Laura Miglāne, Eļizaveta Sergejeva, Valerija Maksimova, Poļina Sviderska, Jekaterina Minajeva, Linards Locs, Samanta Palčevska, Rihards Nogovickis, Ksenija Troicka, Valērija Lamberga, Elza Krasova, Kornēlija Vasiļjeva, Marija Vidavska, Ieva Folkmane, Sofija Kanto, Artjoms Pilacs, Eimija Tokareva, Arturs Tjapko, Arta Novicka, Raimonds Poļakovs, Veronika Turķeviča, Marija Gaidele, Jeļizaveta Smirnova, Veronika Miškinaite, Alisija Šeļakina.

Darbu izveidi vadīja sekojoši skolotāji: Nellija Dzalba, Vera Semjonova, Ludmila Lāce, Ilze Meldere, Jeļena Ničaja, Oksana Vronska, Tatjana Fjodorova, Una Gura, Ingūna Liepa, Edgars Davidčuks.

 

                                                                                                                                                                                            

19.01. 2022

Bērnu mākslas skolas audzēkņu plenēra izstāde "Radošais kvartāls"

 

Šobrīd Bērnu mākslas skolas telpās, Daugavpils Dzelzceļa stacijā un arī 16.vidusskolas telpās apskatāma plenēra izstāde "Radošais kvartāls". 

Daugavpils pieteikta Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumam. Viena no aktivitātēm, ceļā uz šo mērki, ir Radošā kvartāla izveide Saules ielas sākumā. "Saules skola" ar lielu prieku un apņēmību tajā iesaistijās - tā radās šigada plenēra tēma. 

Plenērs Bērnu mākslas skolā notiek regulāri jau 18 gadus. Katru gadu pamattēma ir Daugavpils vēsturiskā centra radošs attēlojums, ļaujot izpausties unikālajam bērnu skatījumam uz savu dzimto pilsētu, gan fiksejot esošo situāciju, gan vizualizējot iespējamos nākotnes Daugavpils tēlus. Izstāde ir koncentrēts šo skatījumu apkopojums, sniedzot skatītājam iespēju un iepazīstinot to ar unikāliem plenēra tēmas risinājumiem. Bērnu darbi, apkopoti izstādēs, veido skatītājos sarežģītu un  daudzveidīgu Daugavpils, kā radošas pilsētas, tēlu.

Ieskatam - vairāki darbi no izstādēs apskātāmajiem.

 

  

 

                                                                                                                                                                                            

18.01. 2022

PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” Bērnu mākslas skolas audzēkņu

Noslēguma darbu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā 4.01.-29.01.2022.

 

Mākslas skolu beidzot, gluži kā pēdejais eksāmens, katram audzēknim ir Noslēguma darba izstrāde un aizstāvēšana. Šis vairs nav skolotāja dots uzdevums – darba autors pats izvēlas sev aktuālu tēmu, zīmē skices, eksperimentē, meklējot izpildes tehniku, pārdomā noformējumu un izstādīšanas veidu, un prezentē savu darbu. Šī brīvība izvēlē un izteiksmes veidā nodrošina, ka katru gadu Bērnu mākslas skolas Noslēguma darbu izstāde ir daudzveidīga gan tehniku, gan satura ziņā. Izstādē apskatāmi darbi, kas tapuši 2020. un 2021. gadā

Un darbiem nav tikai dekoratīva nozīme – tiem pamatā ir katram savs stāsts – autora skatījums uz piedzīvoto, notiekošo vai iespējamo.

Ieskatam vairāku autoru stāstījumi par saviem darbiem:

Laura Vucena: „Transporta pietura. Cilvēki. Stāv un gaida. Par ko domā? Man šķiet, ka atceras kaut ko. Bērnības lauku mājas, pēdējo ceļojumu uz ārzemēm vai dzimšanas dienas svinības ar draugiem. Aizver acis un it kā šajā pieturā viņu vairs nav. Laikam devušies ceļojumā, kura galamērķis ir pazudis kaut kur starp laiku un vietu, un dzīvs un esošs palicis tikai viņu prātos vien. Uz Atmiņu Bulvāri. Savā darbā pētīju cilvēka sejas formu, apjomu un atspoguļoju sejas plastiku daudzplānu kompozīcijā, kā galveno izteiksmes līdzekli izmantojot  līniju.”

Iļja Afansevičs: „Mans darbs ir atmiņas par braucienu uz Francijas pilsētu Grenobli. Pilsēta atrodas Alpu priekškalnē. Upes Izēras mierīgos ūdeņos atspoguļojas pilsēta, kurā vēsturiska arhitektūra mierīgi sadzīvo ar mūsdienīgo. Dienas karstums un brīnišķīgie saulrieti izkrāso Grenobli maigos dzelteni oranži brūnos toņos. Attēloju pilsētas ainavu dienas karstumā un saulrieta laikā. Lai pievērstu uzmanību toņiem un faktūrai, attēlojot iecerēto ainavu, es izmēģināju dažādus pamatus, gaišu un tumšu, ar tumšāku pamatu kontrasts sanāca spēcīgāks. Izmantoju vairākas tehnikas un materiālus (guaša, pasteli, parastos un krāsainos zīmuļus).

Santa Tihonova: “Mūsu pilsēta ir kā zivs – no seniem laikiem dzīvo Daugavas krastos. Zivī ir parādīta Daugavpils savdabīga arhitektūra. Logi kā notikumi, zivtiņas kā sapņi - viss kas saistīts ar dzimto pilsētu dodas debesīs. Vēlējos pludināt  akvareļus lielā formātā. Man šis darbs ir iespēja paradīt, cik mūsu pilsēta ir skaista un svarīga manai sirdij.”

Viktorija Lapkovska: „Šī darba ideja man radās karantīnas laikā, kad divus mēnešus nācās pavadīt mājās. Man nebija motivācijas, es atrados nomāktā stāvoklī, tāpēc pirmo plānu es izpildīju monohromā tehnikā ar tušas palīdzību, atspoguļojot skumjas un negatīvās emocijas. Otro plānu gleznoju krāsaināku, jo vēlējos parādīt cerību uz to, ka atgriezīšos skolā un atkal varēšu pavadīt laiku kopā ar draugiem. Pēdējo plānu gleznoju krāsainu, atspoguļojot gaidāmo nākotni un vasaru. Man šķiet, ka vasara ir vispriecīgākais laiks, tāpēc pēdējais plāns ir viskrāsainākais. Logā ir attēlota rītausma, kas simbolizē jaunas pozitīvas emocijas. Visi silueti tiek parādīti, skatoties uz nākamo plānu, kas simbolizē ticību gaišai nākotnei. Darbība notiek vilcienā, kas simbolizē dzīves kustību. Mans vestījums – jebkurā situācijā ir kaut kas pozitīvs, par ko var priecāties un dzīvot tagadnē.”

Laura Beinaroviča: „Savā darbā es vienkārši gribēju attēlot sevi, savus pārdzīvojumus un dzīves sižetu, lai darbs būtu reāls un es varētu par viņu pastāstīt. No sākuma prātā negāja nekādas idejas, bet pēc laika nolēmu uzzīmēt savu siluetu no fotogrāfijas uz A3 formāta un aizpildīt to ar puķēm un ornamentiem.”

Dominika Grīga: ”Zīmējot pašportretu, es vēlējos parādīt ne tikai savu ārējo izskatu, bet arī  manu iekšējo pasauli - ar ko es nodarbojos, kas man patīk. Es mācos un šogad pabeidzu ne tikai mākslas skolu, bet arī mūzikas skolu, un tā kā mūzika un māksla ir neatņemama manas dzīves daļa, es attēloju gan zīmēšanas un gleznošanas piederumus, gan arī klavieres, ģitāru, austiņas. Visvairāk man patīk zīmēt artus ar anime varoņiem. Vēl arī man patīk spēlēt konsoli un datorspēles. Un protams, ka mana dzīve nav iedomājama bez viedtālruņa, jo tur, izmantojot dažādas lietotnes, es varu sazināties ar saviem draugiem, skatīties anime un lasīt mangu, klausīties mūziku. Tas ir tās lietas, bez kurām es nevaru iedomāties savu dzīvi.”

Viktorija Osīte: “Mani uzrunāja Raiņa dzejolis «Saulītes uzdevums vasarā». Tajā skaisti tik aprakstīti ziedi, ka radās vēlme tos atainot skaistā gleznā, lai šis darbs iedvesmotu citus un ļautu iemīlēt Raiņa dzejoļos, kā arī mainīt savus uzskatus par ziediem.”

Laila Kalvāne: “Krāsas asociējas ar dabā esošiem  objektiem. Ziedi ir viens no spilgtākajiem  piemēriem, ko var ņemt par piemēru,  pētot siltos un vēsos krāsu toņus. Iedvesmojoties ar dažādu ziedu un  augu formām, gleznoju  abstaktas un vienkāršas formas Apvienojot stilus var panākt neparastu  efektu. Krāsu triepieni palīdzēja izveidot  neparastu ziedu formu, bet grafiskais  zīmējums izcelt zieda detaļas.”

Evita Beinaroviča: „Savā darbā pārsvarā izmantoju gleznieciskus paņēmienus: tonālas attiecības, silto-vēso krāsu attiecības. Savu paleti ierobežoju ar 3 krāsām (zaļš, violets, dzeltens). Kas attiecas uz stilu, es vēroju futūristu darbus (futūrisms – ir avangarda virziens, kas radās 20.gs. Itālijā). Šis stils dod iespēju padarīt attēlojumu dinamiskāku, parādīt kustību un izveidot darbu interesantāku.”

Iveta Januševska: „Šī darba ideja bija atveidot man tuvu cilvēku zodiaka zīmes. Es gribēju parādīt katras zīmes pozitīvas vai negatīvas rakstura īpašības. Mans galvenais uzdevums, radot šos darbus, bija vairāk uzzināt par zodiaka zīmēm, to rakstura īpašībām, vērojot to pārstāvjus. Zīmējot katru no zodiaka zīmēm, es mēģināju atveidot savas idejas un domas par katru no tiem. Es iedvesmojos no vairākiem citiem māksliniekiem, dažādām fotogrāfijām, lasīju dažādus rakstus. Tā man izdevās uzzīmēt visas zodiaka zīmes, kuru pārstāvjus es personīgi pazīstu.”

Laura Cinne: „Pasaulē viss ir duāls. Arī dabā: ziema - vasara, ziemeļi - dienvidi, tumsa - gaisma, kalni - lejas… Man patīk spēlēties ar krāsām un eksperimentēt ar tām. Duālismu savā darbā es centos atspoguļot, ar krāsām (optisko un slāņoto krāsu salikumu), dabas formu dažādību, sajūtām un perspektīvu. Lai panāktu iecerēto efektu, izmantoju jaukto tehniku: akvareļkrāsas, krāsainos zīmuļus, lodīšu pildspalvas.”

Anna Liepiņa: „Man patīk zīmēt reālistiskus zīmējumus. Visvairāk mani interesē dzīvnieki, to izskats, spalva, kažoks, acis... Visi kaķveidīgie ir ļoti interesanti, neparasti, graciozi un mīļi dzīvnieki, bet zīmēt parasto mājas kaķi man šķita pārāk banāli, tāpēc iedvesmu meklēju lielajos kaķos - tīģeris, lauva, gepards, leopards... Manuprāt, visinteresantākais un pievilcīgākais no visiem šiem ir leopards, tāpēc savam darbam izvēlējos tieši viņu.”

Ja autoru apraksti Jūs ir ieinteresējuši, tad tas ir labākais iemesls apmeklēt izstādi. Izstādīti sekojošu autoru darbi: Elīza Matisāne, Laura Beinaroviča, Nellija Drizļionoka, Laura Vucena, Gļebs Vronskis, Viktorija Kovaļova, Viktorija Lapkovska, Santa Tihonova, Aigars Tihonovs, Viktorija Osīte, Laila Kalvāne, Evita Beinaroviča, Dominika Grīga, Laura Cinne, Iveta Januševska, Anna Liepiņa, Iļja Afanasevičs. Izstāde apskatāma Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā 2022. gada janvārī.

Ieva Reitāle

PIKC DDMV „Saules skola”

                                                                                                                                                                                              

06.06.2021

NOSLĒGUMA DARBU AIZSTĀVĒŠANA

 

Mākslas skolu beidzot, pēdējais pārbaudījums ir Noslēguma darba aizstāvēšana. Noslēguma darba tēma ir autora brīvi izvēlēta, skolotājs – Noslēguma darba vadītājs šajā darbā ir konsultants, kas iesaka labākus tehniskos risinājums. Darba izstrādei no idejas līdz noformēšanai un izstādīšanai ir paredzēts 2.semestris.

No 2001.gada 28.maija Saules skolas Konferenču zālē ir izstādīti šajā mācību gadā tapušie Noslēguma darbi. Izveidotos darbus un autoru prasmi šos darbus pamatot vērtēja komisija: Digna Gordijenko (PIKC DDMV “Saules skola”), Marianna Abricka (Preiļu Mūzikas un mākslas skola), Valdis Pauliņš (Krāslavas mākslas skola). Attālināto mācību laikā arī aizstāvēšana notika daļēji attālināti. Izstādē izvietotos darbus komisija vērtēja klātienē, autoru skaidrojumus skatījās video formātā un prezentācijās. Kopumā vērtējums ir ļoti augsts – vidējā balle ir 9 (teicami).

 

..                                                                                                                                                                      .

08.04.2021

Daugavpilī var apskatīties Bērnu Mākslas skolas Rudens plenēru darbus!

 

Esam gandarīti par Mākslas skolas Rudens plenēru - Bērnu mākslas skolas audzēkņi šo laiku pārvērta daudzās interesantās kompozīcijās. Katrs darbs ir jauns skatījums uz mums tik pazīstamo Daugavpili. Aprīlī, daļa darbu, izstādītī Daugavpils Dzelzceļa stacijā, un mākslas skolas audzēkņu Rudens plenēra darbi atrodas arī Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā, daiļliteratūras un nozaru literatūras sektorā.

Latgales Centrālajā bibliotēkā blakus izvietotie vienas vietas attēlojumi, dažādu autoru izpildījumā, akcentē autoru unikālo skatījumu. Pilsētas centrs bērnu darbos parādās tik daudzveidīgs – dažādi rakursi, glezniecisks un grafisks izpildījums – laukums starp sv.Pētera Romas Katoļu baznīcu, tirzniecības centriem "Solo" un "Ditonnams" attēlots Karīnas Kaveckas, Malvīnes Bondarčukas, Elīzes Evartes Bundares un Jeseņijas Priedītes zīmējumos. Cietokšņa šībrīža apbūve ieinteresēja Mairu Karolīnu Plociņu, Lauru Miglāni un Aigaru Tihonovu – šajos darbos Cietoksnis redzams kā mājīga vieta dzīvošanai. Interesanti -  Elīnas Cmokovas zīmējumā Cietoksnis ir ievīts teikā par nogrimušo pili. Teiku un ticējumu tēmu turpina Riharda Nogovicina “„Latgolas” spoks”. Oto Dzalbs un Maksims Laškovs zīmēja pilsētas domes ēku. Pieeja ir konceptuāla – visa būvniecība un pilsētvides dekorēšana aizsākas ar domes akceptu, zīmējumos par to liecina domes ēkai apkārt izvietotie elementi – būvniecības tehnika un dekoratīvi ornamenti. Saules ielas Jūgendstila ēkas dekoru plastiskums ir Lailas Kalvānes un Annas Kuzņecovas grafiskajos zīmējumos. Iepriecina Jekaterinas Kropas niansēti zīmētā Saules skola - tā staro! Muzeju Linards Locs attēlo grafiski - ēka ir pamatīga un nopietna. Liela daļa no zīmētā un gleznotā ir apcerīgas kompozīcijas – Daugavpils un Daugava jau gadsimtiem ilgi tik tuvu cieši kopā sadzīvojot, veido mūsu pilsētai raksturīgās ainavas. Tās ir Ksenijas Jermalovičas, Raivo Peipiņa, Katrinas Matvejevas un Alinas Panasjukas darbos. Daugavpili kā aktīvu,un enerģisku raksturo Emīls Juškus un Armands Kudiņš; Marieta Kondratoviča un Valerija Demeņina uzsver emocionalitāti. Detalizēti un reizē romantiski Daugavpils skatiem mūsu uzmanību pievērš Arta Novicka, Adelina Plakhina, Karina Hotuļova un Veronika Šņipa. Stacijā izstādītie Alīnas Grigorjevas un Kristapa Mežuļa plenēra zīmējumi ilustrē darba procesu – ir skatāmi vairāki darbi ar dažādu, Daugavpilij raksturīgu, vietu attēlojumiem.

Ar smalku un niansētu grafisku izpildījumu parastā zīmuļa tehnikā sasaucas  Ksenijas Mihaļcovas Daugavpils Universitātes ēkas zīmējums, Gerdas Šarlotes Gordijenko Vienības nama zīmējums un Annas Liepiņas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Daugavpils 1.daļa ēkas zīmējums. Šī ēka ar gleznieciskiem izteiksmes līdzekļiem attēlota arī Ivetas Januševskas darbā. Tonāli smalks izpildījums ir Ieva Rutkovskas dekoratīvajā zīmējumā, faktūru daudzveidīgs un dekoratīvs attēlojums ir Renātes Saulevičas darbā. Interesanta  kompozīcija un rakursa izvēle  ir Alisas Ivanovas un Jūlijas Borunes  zīmējumos.

Mākslas skolas audzēknu plenēra darbi māca mums ieraudzīt uz novērtēt vietu un laiku, kurā esam. Aicinām, iespeju robežās, apskatīties Bērnu māskals skolas audzēkņu sniegumu.

 

                                                                                                                                                                     .


 

 

 

3. februārī Latgales Centrālajā bibliotēkā tika atklāta Bērnu mākslas skolas plenēra darbu izstāde "Daugavpils atspulgi". Izstāde ir turpinājums rudenī aizsāktajam izstāžu ciklam - šajā izstādē apkopotas grafiskas un tonāli niansētas kompozīcijas.

 

________________________________________________________________

 

 

 

 

2. decembrī Daugavpils pilsētas domē tika atklāta Bērnu mākslas skolas audzēkņu plenēra darbu izstāde "Daugavpils atspulgi" - izstādē turpinām iepazīstināt ar radošiem, tiešiem un dzīvespriecīgiem tēmas risinājumiem daudzveidīgās grafiskās un gleznieciskās tehnikās.

 

_______________________________________________________________

 

  No 3. – 20. septembrim Mākslas skolas 2., 3., 4., 5. un 6 kl. audzēkņi zīmē PLENĒRĀ. Šī gada tēma ir „Daugavpils atspulgi”. Labākos darbus plānots apvienot izstādē.

                                                            ---------------------------------------------------


 

 

 

 

Otrdien, 20.martā Poļu Kultūras centrā tika atklāta Bērnu mākslas skolas audzēkņu radošo darbu izstāde "Pinkaini un pūkaini". Izstādes atklāšanu ar savu klātbūtni pagodināja Polijas konsuls. Poļu Kultūras centrā mākslas skolas audzēkņi jutās ļoti gaidīti: lūgto viesu apsveikumi, pateicības raksti, koncerts, cienasts, ekskursija - pateicamies Poļu kultūras centram par viesmīlību un ceram uz tālāku sadarbību.
Izstādes kuratore - Karīna Korotkova.

Izstādīti sekojošu autoru darbi: Jūlija Borune, Džesika Erharde, Edgars Supe, Varvara Lavrenova, Adriāna Smirnova, Elena Seņkoviča, Amanda Seņkoviča, Edgars Rakickis, Alisa Ivanova, Margarita Radivanoviča, Alise Baumane, Vsevolods Narovskis, Sofija Lobina, Santa Tihonova, Adriāna Vagale, Katrīna Kerimulajeva, Sabina Tuzika, Vladislava Jaņeviča, Anna Kuzņecova, Katerina Minajeva, Veronika Kolosovska, Daniils Ivanovs, Angelina Urbanoviča, Romāns Germans, Alīna Grigorjeva, Arina Grickova, Milana Jakovļeva, Daniela Cakule, Elizabete Ripa, Katrīna Ripa, Valērija Maksimova, Alise Ancāne un Ivonna Belita Mendriķe.
Izstāde apskatāma līdz 10.04.2018

Bildes šeit

 

 

 

© DDMV 2015