LV | EN | RU
  • Par mums
  • Aktualitātes
  • Vidusskola
  • Bērnu mākslas skola
  • Izglītojamiem
  • Resursi
  • Kontakti
  • Galerijas
  • E-klase
Sākumlapa / Bērnu mākslas skola / Radošo darbu konkursi

Radošo darbu konkursi

 

 14.04.2022                                                                                                                                                     

Bērnu mākslas skolas audzēkņi regulāri piedalās gan pilsētas, gan Latvijas, gan starptautiskos radošo darbu konkursos. Šajā pavasarī darbi nosūtīti konkursiem Lidicē, Rīgā, Liepājā, Bolderājā.

 Konkursiem nosūtīti sekojošu audzēkņu darbi: Ņikita Konfederats, Emīlija Laizāne, Margarita Petruņenko, Milana Sisojeva, Arturs Tjapko, Maksims Laškovs, Paula Pankjāne, Samanta Paļčevska,  Olga Nikitina, Adriana Vagele, Ance Korsiete, Emīlija Šerste, Vasilisa Rižakova, Violeta Varakina, Diāna Bērziņa, Samanta Paļčevska, Valērija Burija, Artūrs Tjapko, Toms Pitrāns, Nellija Šeškena, Daina Gabranova.

Top darbi muzikālo skaņdarbu ietekmē konkursiem, kas veltīti Jāzepa Vītola un  Jāņa Ivanova daiļradei, top darbi grafiskā dizaina konkursam „Mūsu pasaule, mūsu nākotne”, top darbi konkursiem, kas aktualizē ekoloģijas tēmas: „Saulpurene – gada augs” un „Svīteris Vīteris”, top darbi starptautiskam komkursam “Mana ģimene”

Skolotāji: Ilze Meldere, Ingūna  Liepa, Ivanda Osīte, Vera Semjonova, Ieva Reitāle

  

 

 04.01.2022                                                                                                                                           

PAR KAŽOKZVĒRIEM!

Iecavas Mūzikas un mākslas skola organizēja Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu un dizaina izglītības programmu audzēkņu konkursu “Radošais atlikums-2021”.

Konkursa ideja un saturs: "Kažokādas cilvēkiem šobrīd ir aksesuārs, un tā nav pirmā nepieciešamība,". Konkursa ideju un savu atbalstu kažokzvēru audzēšanas aizliegumam pauda gan aktrise un Mēnesis Sprostā dalībniece Anete Krasovska: "Mēs veidojam Latvijas tēlu, un nogalinātāju tēls nekādi nesaistās kopā ar mūsu mīļo Latvijas tēlu,", gan mūziķis un Mēnesis Sprostā dalībnieks Intars Busulis.

Konkursa uzdevums bija izgatavot telpisku mākslas objektu no pelēkajām olu bretēm, izmantojot karsto līmi vai PVA līmi, permanentos marķierus. 

Priecājamies un ļoti lepojamies par mūsu skolas audzēknēm Danielu Cakuli un Varvaru Lavrenovu, kuras konkursā “Radošais atlikums-2021” ieguva 2. un 3. vietas! Skolotāja Nellija Dzalba.

Uz konkursu aizceļoja Varvaras "Lapsiņa" un Danielas "Ūdele", un no vairāk nekā 30 pretendentiem uz uzvaru, tieši Bērnu mākslas skolas "Saules skola" abi divi darbi ieguva žūrijas atzinību.

Daniela stāsta: "Darbs no sākuma likās ļoti sarežģīts, pat neiespējams. Visvieglāk sanāca ūdeles aste un kājas, bet ķermeni un galvu pārtaisīju vairākas reizes. Gribējās panākt līdzību ar īstu ūdeli. Labi, ka mājās bija daudz olu brešu, varēju mēģināt."

Audzēknes priecājas par uzvaru un noteikti piedalīsies vēl citos mākslas konkursos!

   

 

 31.01.2020                                                                                                                                            

 

„Ir mežā noslēpumaina vieta, no kuras dzīvības spēks plūst visos virzienos – augšup līdz koku galotnēm, un lejup, vēl tālāk par dziļākajām saknēm. Nekas pamežā nav lieks, nekas neiet zudumā, un viss skaistums sakņojas savdabībā un funkcionalitātē. Kukaiņi ir funkcionalitātes augstākā izpausme – mēs no tiem aizņemamies paņēmienus – čaulas un spārni kā apmetņi, krokas, ieloces un sarežģīti pinumi kā somas” – tā savu tērpu kolekciju prezentēja Bērnu mākslas skolas audzēkņi. 31.janvārī Netradicionālās modes skatē – konkursā „Flora un fauna” kolekcija „Pamežs 3D – Dabas Dizaina Darbnīca” ieguva 3.vietu jaunākajā grupā.  Apsveicam Annu Troščenkovu, Sintiju Melni, Valēriju Lambergu, Ievu Folkmani, Ariannu Grodi un skolotājus Ievu Reitāli, Veru Semjonovu, Leonidu Tihonovu! Vecāka grupa konkursā piedalījās ar kolekciju „Fight” - Sofija Lobina, Jana Locika, Veronika Komkova saņēma pateicību par piedalīšanos.

_______________________________________________________________

 

MANA LATVIJA RAIŅA DZEJĀ


Februārī Raiņa muzejs “Jasmuiža”
uzrunāja Mākslas skolas, izsludinot vizuālās mākslas darbu konkursu “MANA LATVIJA RAIŅA DZEJĀ”: „Kas Latvija būtu bez savas valodas, dziesmām un dzejas, bez cilvēkiem un viņu darbiem? Latvija – tā esam mēs katrs, un šogad, atzīmējot valsts 100 gadu jubileju, ikviens var šos svētkus darīt krāšņākus, ieguldīdams savas domas un darbus. Mēs aicinām jūs piedalīties konkursā un uzzīmēt, uzgleznot vai izveidot savu Latviju, kuru saskatīsiet un atradīsiet, lasot Raiņa dzeju.

Dzejnieks un dramaturgs Rainis ir viena no Latvijas ievērojamākajām personībām, kas dzīvojusi laikā, kad mūsu valsts tika dibināta. Viņš darbojās Satversmes sapulcē, bija Saeimas deputāts un izglītības ministrs un savā daiļradē uzsvēra Latvijas valsts ideju, slavināja dzimtenes skaisto dabu, tautas gara mantas, kā arī bagātināja latviešu valodu ar jaunvārdiem. Lai gan dzejnieks ilgus gadus bija spiests dzīvot tālu prom no Latvijas, viņš to apdzejojis daiļradē.
Lasot Raiņa dzeju, ikviens var ieraudzīt savu Latviju. Vai tā būtu daba, dzīvnieki un putni, valoda, īpaši vārdi, kuri uzrunā, vai arī kāds pantiņš, kur ieraugām savu valsti un vēlamies to parādīt citiem, uzzīmējot, uzgleznojot vai izveidojot…
Aicinām lasīt un izvēlēties savu mīļāko Raiņa dzejoli, piedalīties konkursā un savu darbu atsūtīt uz dzejnieka jaunu dienu zemi Jasmuižu!”


Mūsu audzēkņu darbi tapa, iedvesmojoties no dzejas krājuma “Tālas noskaņas zilā vakarā”. No Daugavpils Bērnu mākslas skolas konkursam tika iesniegti sekojošu autoru darbi: Matīss Prokofjevs, Jekaterina Polgina, Daniils Ivanovs, Evita Beinaroviča, Renāte Sauleviča, Anna Liepiņa, Rinalds Cmokovs, Laura Baranovska, Jekaterina Antoņuk, Dominiks Cipkins, Linards Locs, Guna Soma, Viktorija Kovaļova, Iveta Januševska, Vsevolods Narovskis, Viktorija Osīte un Stepans Jestamonovs. Skolotājas Jeļena Silivanova un Ieva Reitāle.


Konkursa rezultāti tiks paziņoti Apbalvošanas sarīkojumā un godalgoto darbu izstādes atklāšanā 2018. gada 11. maijā Raiņa muzejā “Jasmuiža”.

 

--------------------------------------------------------------------

 

23.martā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā norisinājās Mākslas skolu (profesionālas ievirzes izglītības programmu mākslā un dizainā) audzēkņu Valsts konkursa II kārta. Šī gada konkursa tēma - ilustrācija un teksta vizualizēšana grāmatu grafikā. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši no simts Latvijas mākslas skolām.

Mūsu skolu pārstāvēja I kārtas uzvarētāji: Jana Locika, Elena Seņkoviča, Arina Našatire, Guna Soma, Terēze Juškus un Daniela Klaucāne. Valsts konkursa ietvaros izveidotie darbi - audzēkņu veidotas un ilustrētas dzejas grāmatas - ir apskatāmi Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstādē "Grāmatu salidojums" četrās Latvijas pilsētās - Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā līdz 6.aprīlim. No 13. aprīļa šī izstāde skatāma Jelgavas Mākslas skolā.

 

Kopumā valsts konkursa II kārtā (konkursa finālā) piedalījās 561 audzēknis no 103 Latvijas mākslas skolām  - tas ir gada nozīmīgākais Mākslas skolu pasākums.

Šī gada Valsts konkursa tēma ir ilustrācija, tāpēc konkursa norisei paralēli notika iedvesmojošas mākslas skolu audzēkņu veidotu grāmatu izstādes Rīgā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā.

Valsts konkursa darbus vērtēja žūrija  – mākslinieks Juris Petraškevičs, māksliniece un izdevniecības “Liels un mazs” mākslinieciskā redaktore Rūta Briede, izdevniecības “Liels un mazs” vadītāja Alīse Nīgale. Žūrija vērtēja konkursa dalībnieku darbus, pievēršot uzmanību gan uzdevumu radošam risinājumam, gan izpildījumam.

Juris Petraškevičs, analizējot konkursa tēmu, pauda atziņu, ka konkurss rosinājis “bērniem piedzīvot mākslas darba, šajā gadījumā grāmatas, tapšanu, kas sevī ietver mākslinieka darba sarežģītību, improvizējot un radot savu vizuālu stāsta interpretāciju, teksta izvietojuma un maketa nozīmi”. Savukārt Rūta Briede izteica cerību, ka jaunie mākslinieki guvuši ļoti vērtīgu pieredzi un “raudzīsies uz jau izdotajām bilžu  grāmatām ar pieredzējušāku un vērtējošāku skatu”.

Darbi tika vērtēti trīs vecuma grupās - jaunākajā grupā (7-10 gadi) panākumus guva mūsu skolas audzēknes: Jana Locika ieguva 3.vietu un Elena Seņkoviča - Atzinību (skolotājas Adelina Varlamova un Vera Semjonova).

Visi konkursa dalībnieku darbi no 13. aprīļa līdz 20.maijam būs apskatāmi izstādēs Jelgavas Kultūras namā, Krišjāņa Barona ielā 6 un Jelgavas Mākslas skolā, Mazā ceļa ielā 2. Lai dalītos ar konkursa pieredzi, 13.-14.aprīlī metodiskā seminārā Jelgavā pulcēsies mākslas skolu skolotāji no visas Latvijas. Konkursa laureātu apbalvošanas pasākums notiks 27.aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības iestāžu audzēkņu Valsts konkurss noris katru gadu. To organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar partneriem, šogad tā ir bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs”.

 
 
 
----------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 

 

Siguldas Mākslu skola BALTAIS FLĪĢELIS, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedru, organizēja bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursu grafikā "Siguldas līnija". Konkurss tika iekļauts Latvijas simtgadei veltītā projektā "100 GRĀMATZĪMES LATVIJAI".
Latvijas mākslas skolas tika aicinātas piedalīties ex libris konkursā un veidot grafikas darbu - savas ģimenes, dzimtas vai skolas ex libris.
Konkursam iesūtītie labākie darbi ir izstādīti Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izstādes afiša ir veidota izmantojot Ksenijas Volkovas zīmējumu (Daugavpils Bērnu mākslas skolas 2.a klase). Dalībai konkursā Ksenijai palīdzēja sagatavoties skolotāja Jeļena Silivanova.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

2018.gadā Jūrmalas Mākslas skola organizēja XVII Starptautisko vizuālās mākslas konkursu "Es dzīvoju pie jūras". Šajā gadā konkursa dalībnieki tika aicināti zīmēt, gleznot un veidot darbus materiālā par tēmu "Tilts".
No Daugavpils Bērnu mākslas skolas konkursam tika iesniegti Linarda Loca , Daniila Ivanova, Lauras Baranovskas, Jāņa Kristapa Mežuļa, Varvaras Lavrenovas un Anitas Rudzītes darbi, skolotājas: Kristīne Jansone un Vera Semjonova.
Kopā konkursam tika iesūtīti 4653 darbi no 660 izglītības institūcijām no 29 valstīm
- Horvātijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Bulgārijas, Grieķijas, Gruzijas, Igaunijas,
Indijas, Indonēzijas, Kazahstānas, Krievijas, Ķīnas, Lietuvas, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Serbijas, Singapūras, Slovākijas, Slovēnijas, Somijas, Spānijas, Taizemes, Turcijas, Ukrainas, Vācijas un Latvijas.
No ārzemēm Jūrmalas Mākslas skola saņēma 2822 darbus, no Latvijas - 1831 darbi.

Žūrija piešķīra 4 Lielās balvas, 21 zelta medaļu, 31 sudraba medaļu, 41 bronzas medaļu un 218 atzinības. Apbalvoto skaitā ir arī Daugavpils Bērnu māsklas skolas audzēknis Linards Locs - viņš ieguva sudraba medaļu par savu darbu "Sarma".

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Jelgavas Novada Mūzikas un mākslas skola izsludināja I Starptautisko Vizuālās mākslas konkursu "Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot" - katrai paaudzei ir savi uzdevumi kultūras jomā - apzināt, izpētīt un saglabāt priekšteču gara pērles. Bez vēstures nav nākotnes, tāpēc ir svarīgi zināt un godāt savas nācijas personības. Viens no izcilām personībām Latvijas 20.gadsimta kultūrā bija Ģederts Eliass - spožs, gleznotājs, mākslas vēstures pētnieks, spēcīga personība, kura mākslas mantojums apliecina piederību pie augstākajām Eiropas kultūras kvalitātēm. Atzīmējot mākslinieka 130 gadu jubileju, tiek uzsākta tradīcija rīkot vizuālās mākslas konkursu par Ģ.Eliasa balvu. Konkursa tēma ik gadu tiks saistīta ar latviešu mākslinieka daudzpusīgajiem mākslas stiliem un žanriem. Šī gada tēma - Latvijas lauku ainava.
No Daugavpils Mākslas skolas konkursam tika iesniegti Lailas Kalvānes, Elīnas Bukejas, Alisas Ovčinko, Annas Stupiņas, Lauras Cinnes, Lauras Baranovskas, Melisas Niedrupes, Jekaterinas Polginas un Daniila Ivanova darbi, skolotāja Ieva Reitāle.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Starptautiskā organizācija UNESCO desmitgadi no 2018.-2028.gadam ir izsludinājusi par Starptautisko ūdens dekādi ilgtspējīgai attīstībai, tādēļ 2018.gadā Lidices Memoriāls (Čehija) ikgadējo 46. Starptautisko vizuālās mākslas konkursu ir veltījis ūdens tēmai "Ūdens dārgāks par zeltu".

No Daugavpils Bērnu mākslas skolas konkursam tika iesniegti sekojošu autoru darbi: Toms Danovskis "Lietus mūzika", Julija Borune "Atspulgu gleznas", Julija Pavļukova "Dzīvinošais ūdens", Alisa Ivanova "Glabiņš no svelmes", Adriana Smirnova "Ūdens spēks", Jānis Kristaps Mežulis "Dzīvinošais ūdens", skolotājas Vera Semjonova un Ieva Reitāle.

Konkursa rezultāti tiks publicēti 10 maijā.

---------------------------------------------------------------------

 

 

© DDMV 2015