Pasākumi

“CupOfTherapy” palīdz sarunāties par garīgo veselību

“CupOfTherapy” palīdz sarunāties par garīgo veselību

Aprīlī Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā organizēja Somijas zīmola “CupOfTherapy” dibinātāju vizīti Rīgā un Daugavpilī. “CupOfTherapy” koncepcijas pamatā ir rosināt sarunas par garīgo veselību.

13.aprīlī MIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā Saules skolā” notika diskusija, kurā kopā ar “CupOf Therapy” veidotājiem – psihoterapeitu Anti Ervasti (Antti Ervasti) un mākslinieku Mati Pikujemsa (Matti Pikkujämsä), piedalījās sertificēta mākslas terapeite, MIKC DDMV “Saules skola” pedagoģe Margarita Stoļarova, mākslinieks, grafiķis, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs Anatolijs Šandurovs un mākslas psiholoģijas eksperts, Daugavpils Universitātes docents Valērijs Makarevičs. Sarunu vadīja Ieva Johansson. Diskusijas laikā apmeklētājiem bija pieejama izstāde “Cerība un izturība”, kas veltīta garīgās veselības tēmām.

Izstādē “Cerība un izturība” skatāmi melnbalti zīmējumi, kuros attēloti dažādi dzīvnieku tēli reālās dzīves situācijās no pašu izstādes veidotāju un viņu draugu pieredzes un atmiņām. Tie ir gan bēdīgi, gan priecīgi mirkļi, kas raisa emocijas un aicina atteikties no stereotipiem. Piemēram, arī lauva var būt trausla nevis, kā ierasts, spēcīga un agresīva. Izstādes autori cer, ka katrs attēlos saskatīs ko tādu, kas palīdzēs labāk izprast savu emocionālo stāvokli. Saules skolā izstāde “Cerība un izturība” bija skatāma no 13. līdz 20.aprīlim.

“CupOfTherapy” koncepcija palīdz sarunas par garīgo veselību iekļaut ikdienas saskarsmē, atbrīvojoties arī no šo tēmu nereti pavadošās kauna un vainas sajūtas. Mums jāiemācās runāt par savu vientulību un bailēm, taču ir būtiski, ka mēs protam izstāstīt arī savus sapņus, vēlmes un lietas, kas mūs dara laimīgus.

https://cupoftherapy.net/