Ilgtspējīgas pilsētvides ideju konkursa II kārta (starptautiskā līmenī)

Ilgtspējīgas pilsētvides ideju konkursa II kārta (starptautiskā līmenī)

Dalies ar savu redzējumu par Daugavas krastmalas teritorijas attīstību! 

Upēm vienmēr ir bijusi nozīmīga loma cilvēku dzīvē, nodrošinot aizsardzību, resursus, transporta ceļus. Pilsētas plānojums vēsturiski bija atkarīgs no upes. Mūsdienās saikne starp pilsētu un upi ir kļuvusi neskaidra. Pilsētas un upes mijiedarbība  ir potenciāla pilsētplānotāju, arhitektu, dizaineru, biznesa un valdības pārstāvju sadarbības joma.

Konkursa tēma:
Jaunie dizaineri tiek aicināti izpētīt esošo situāciju abos Daugavas krastos pilsētas robežās un izstrādāt redzējumu, kā pievērst cilvēku uzmanību krastmalai,  nodrošināt sistēmas “cilvēks-upe-pilsēta” ilgtspējību un  demonstrēt “zaļās” pilsētas elementus. Konkursa dalībniekiem jāsniedz ilgtspējīgu vides mākslas objektu vai maza mēroga arhitektūras formu idejas, ņemot vērā projekta īstenoto apmācību un aktivitāšu laikā iegūtās zināšanas un prasmes.

Konkursa rezultāti:

Konkursa 2. kārtā, kas norisinājās no 1. marta līdz 15. jūnijam, piedalījās komandas, ko par labākajām idejām konkursa 1. kārtas noslēgumā bija atlasījuši projekta partneri: MIKC DDMV “Saules skola” (Latvija), Scuola d’arte applicata Andrea Fantoni (Itālija), CIFP MENDIZABALA LHII (Spānija), Stredni skola umeni a designu a Vyssi odborna skola Brno, prispevkova organizace (Čehija). Latviju pārstāvēja un par vietējā līmeņa labākās filmas titulu sacentās šādas komandas:

  • “Daugavas upes zivis”, autori: Gļebs Vronskis, Dainis Beļusovs (skat. filmu);
  • “Zaļais līmenis”, autori: Tatjana Petunova , Dārija Isakova, Kristīne Jarošenko (skat. filmu);
  • “Pazudušais kaķis”, autori: Anna Macuka, Sandra Brakovska, Kristiāna Vilsone, Karolīna Jakimova (skat. filmu);
  • “SALMUND”, autori: Vlada Dmitrijeva, Violeta Kozlova (skat. filmu);
  • “LILIJA”, autori: Jūliāna Ivaņinoka, Darja Markova, Lauris Bogdanovičs (skat. filmu).

Par labāko filmu pēc vietējā līmeņa žūrijas vērtējuma tika atzīta Vladas Dmitrijevas un Violetas Kozlovskas izstrādātā videoprezentācija “SALMUND”. Šai komandai bija iespēja piedalīties noslēdzošajā posmā, kad katras valsts (Latvijas, Itālijas, Spānijas un Čehijas) labākās filmas vērtēja starptautiskā žūrijas komisija.

Apkopojot starptautiskās žūrijas vērtējumus, konkursā laurus plūca spāņu komandas ideja un veidotais video “Rainwater Gathering”. Jauniešu komanda saņēma arī konkursa galveno balvu – kuponu lidmašīnas biļetei katram un izmitināšanu izvēlētajā galamērķī.

No sirds apsveicam visus dalībniekus par drosmi un entuziasmu, piedaloties MULTIGREEN projektā!