Jaunumi

Noslēdzies Valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem

Noslēdzies Valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem

13. un 14. aprīlī Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā norisinājās Valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Konkursā piedalījās septiņdesmit pieci audzēkņi, kuri profesiju apgūst Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestādēs.

Šī gada Valsts konkursa tēma – audiovizuāls darbs, un konkursa pirmajā kārtā jaunieši veica doto uzdevumu veidoja video sižetu, intervējot un filmējot amatniekus un lietišķās mākslas meistarus. Konkursa darbus jauniešu veidotās filmas – paredzēts demonstrēt XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādē “MĒS”, kas notiks Sporta kvartālā svētku laikā vasarā.

Konkursa otrajā kārtā jauniešu komandas mērojās spēkiem erudīcijas spēlē – viktorīnā – par tēmām, kas saistītas ar kino veidošanu – mākslinieciskajiem izteiksmes līdzekļiem, filmēšanu, dokumentālas intervijas veikšanu un aktualitātēm Latvijas kino. Viktorīnas norisi Rīgas Mākslas un mediju jaunajā multimediju studijā filmēja Rīgas mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi – topošie operatori.

Konkursu vērtēja žūrija – spēlfilmu un dokumentālo filmu režisore Ināra Kolmane, kinorežisors un kinoscenārists Uģis Olte, operators Andris Priedītis.  Viņi pauda viedokli, ka Latvijas kino ir nākotne un uzteica konkursa laureātu filmas, no kurām var pamācīties arī profesionāļi.

Saules skolas izglītojamie ieguva godalgotas vietas konkursa tēmā- Audiovizuālais darbs/Iepazīstam meistarus. Jūlija Kuļgajeva ieguva 1. vietu (skolotājas Aija Cimiņa un Jūlija Kuļgajeva), Lauris Bogdanovičs un Raivis Paškevičs ieguva 2.vietu (skolotāja Aija Cimiņa) un Melānija Šuļga un Ariana Šiškarjova ieguva 3.vietu (skolotāja Aija Cimiņa).

Apsveicam ar panākumiem!