Profesionālā prakse Martinā Frankā

Profesionālā prakse Martinā Frankā

Prakses organizētājs: aģentūra CULTURA E DINTORNI un MIKC DDMV SAULES SKOLA

Laiks: 26.11.–16.12.2023.

Vieta: Martina Franka, Itālija

Dalībnieki: Varvara Semjonova, Anastasija Puškele, Diāna Bergmane-Šakele, Vanesa Tarvide, Inga Skurjate, Alisa Molotkova, Ēriks Garmolis

Apraksts: Laikā, kad gaisā arvien vairāk jūtama Ziemassvētku atmosfēra, septiņi “Saules skolas” izglītojamie devās 3 nedēļu ilgā praksē uz pašiem Itālijas dienvidiem – brīnišķīgo Apūlijas reģiona pilsētiņu Martinu Franku, lai vietējos uzņēmumos pilnveidotu savas profesionālās prasmes un iepazītu daudzveidīgo reģiona kultūru.

Inga Skurjate un Alisa Molotkova savu praksi izgāja, strādājot uzņēmumā Editrice Aga, kur viņu galvenie uzdevumi bija grāmatzīmju dizaina izveide, bukletu komplektēšana, piezīmju grāmatu līmēšana, kā arī kalendāru un grāmatu iepakošana un sagatavošana pārdošanai. Topošais koka produktu dizaina speciālists Ēriks Garmolis savu praksi aizvadīja Martinā Frankā, uzņēmumā Ziwood, kur viņa galvenie pienākumi bija saistīti ar mēbeļu detaļu aplīmēšanu, griešanu, slīpēšanu, tīrīšanu, sagatavošanu krāsošanai, kā arī mehānismu uzstādīšanu, mēbeļu montāžu, demontāžu, detaļu līmēšanu, špaktelēšana un mēbeļu iepakošanu. Uzņēmums CREATIVAPRO uz trīs nedēļām bija kļuvis par prakses vietu foto dizaina nodaļas izglītojamajām Anastasijai Puškelei un Varvarai Semjonovai, savukārt dzīvokļa plānu rasēšana, mēbeļu izvietošana, vizualizāciju veidošana, noskaņu dēļu jeb moodboard veidošana, tekstūru piemeklēšana grīdām, sienām un griestiem, kā arī ēku aprakstu veidošana un gala prezentāciju veidošana bija galvenie uzdevumi, ko savas profesionālās prakses laikā Itālijā veica 4. kursa interjera dizaina izglītojamās Vanesa Tarvide un Diāna Bergmane-Šakele.

Darbs uzņēmumos deva iespēju ne tikai izmēģināt dažādas profesionālas iekārtas un tehnikas konkrēto uzdevumu veikšanai, bet arī tuvāk iepazīt pašu nozari un praksē pārbaudīt savas profesionālās prasmes.

 

Fotogalerija: