PROJEKTI

ApMācības kurss “Animācijas nākotne”

Projektu finansēja  Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds (BAFF) uz Sponsorēšanas līguma pamata

Projekta ietveros tika organizēta animācijas mākslinieka, Mičiganas Universitātes profesora (ASV) Stefana Līpera (J.Stephan Leeper) vizīte uz Latviju un apmācības kurss animācijas jomā Saules skolas izglītojamajiem un pedagogiem. Animācija nozare pēdējos gados ir piedzīvojusi ievērojamu izaugsmi, ko veicinājis pieaugošs pieprasījums pēc animācijas satura.  Animācijas industrija ir dinamiska un nepārtraukti attīstās. To virza jaunas tehnoloģijas un mainīgās patērētāju vēlmes.

Iespēja strādāt ar pasniedzēju no vadošās ASV universitātes sniedza Saules skolas audiovizuālās komunikācijas programmas studentiem unikālu pieredzi un nodrošināja viņu konkurētspēju darba tirgū.

Kursa ietvaros tika apskatīti vizuālās stāsta veidošanas principi un gūta pieredze Stop-motion tehnoloģijā. Studenti izgatavoja māla tēlus, izstrādāja scenārijus, izmantoja digitālo kadra uztveršanas programmatūru DRAGANFRAME un dažādas pēcapstrādes metodes, lai izveidotu vairākas 10 sekunžu animācijas. Kursa gaitās studenti izmantoja vairākas digitālās rediģēšanas un kompozīcijas metodes, lai apvienotu attēlu un skaņas.

Apmācības kursa rezultātus var apskatīties skolas YouTube kanālā:

Visi apmācības kursa dalībnieki saņēma sertifikātus.

Vieslektoram Stefanam Līperam bija iespēja ne tikai pastrādāt ar mūsu radošiem jauniešiem un pedagogiem, bet arī izbaudīt Latgales viesmīlību un kultūras bagātību.

Fotogalerija: