Pasākumi

Sadarbības partnerības projekta “MultiGreen” rezultātu prezentācijas pasākums

Sadarbības partnerības projekta “MultiGreen” rezultātu prezentācijas pasākums

“Erasmus dienu” ietvaros šī gada 12. oktobrī “Saules skolā” norisinājās Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr. 2 (KA2) Sadarbības partnerības profesionālās izglītības sektorā projekta “Radoši cilvēki zaļākām pilsētām” (akronīms MultiGreen, projekta Nr. 2021-1-LV01-KA220-VET-000030305) prezentācijas pasākums. Interesentiem klātienē un tiešsaistē bija iespēja uzzināt gan par projektu un tā sasniegtajiem rezultātiem, gan arī gūt padziļinātu priekšstatu par to, cik ilgstpējīga un “zaļa” ir mūsu pilsēta – Daugavpils.

“Mēs, topošie mākslinieki, dizaineri un viņu pedagogi, esam par zaļākām pilsētām, par iedzīvotāju labklājību, par dabas un kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību. Mēs balsojam par ilgtspējīgu vidi! Mums ir, ko parādīt un teikt, bet, lai mūsu balsis tiktu uzklausītas, mums jāprot efektīvi prezentēt savas radošās idejas un pareizi uzrunāt plašu auditoriju: politiķus, investorus un arī kaimiņos dzīvojošu trīs bērnu māmiņu.”

Šādu uzdevumu MIKC Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas SAULES SKOLA audzēkņi un pedagogi, sadarbojoties ar mākslas un dizaina skolām no Itālijas, Čehijas un Spānijas, risināja Erasmus+ sadarbības partnerību projekta “Radoši cilvēki zaļākām pilsētām” (MultiGreen) ietvaros.

Pasākuma dalībniekus uzrunāja MIKC DDMV SAULES SKOLA direktore Inguna Kokina, Daugavpils pilsētas pašvaldības Attīstības departamenta Investīciju un starptautisko sakaru nodaļas vadītāja Olga Tolmačova, Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta Pilsētvides nodaļas vadītāja, pilsētas galvenā māksliniece Ingūna Levša. Projekta komandas vadītāja, MIKC DDMV “Saules skola” direktores vietniece attīstības un projektu jomā Olga Krumpāne prezentēja projekta ideju un projekta ietvaros izstrādātus rezultātus. Skat. prezentāciju. Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta Pilsētvides nodaļas ainavu arhitekta p. i. Krišs Smildzers stāstīja par ilgtspējīgo pilsētu konceptu, par Eiropas pilsētu veiksmes stāstiem un par Daugavpils ceļu uz ilgtspējību. Skat. prezentāciju. MIKC DDMV “Saules skola” direktore Inguna Kokina iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar tēmas “Pilsēta un tās upe” izvēli studentu filmu konkursam un par Daugavas nozīmi pilsētas vēsturē. Skat. prezentāciju.

Pēc svinīgajām pasākuma atklāšanas uzrunām vēstures faktos balstītu skatījumu par Daugavpils promenāžu rašanos, attīstību un nozīmīgumu prezentēja DDMV “Saules skola” direktore Inguna Kokina, bet Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta Pilsētvides nodaļas ainavu arhitekta p. i. Krišs Smildzers vēlreiz atgādināja to, kāda īsti ir “zaļa pilsēta” un kādi pasākumi tiek veikti, lai Daugavpili tuvinātu šim statusam. DDMV “Saules skola” direktores vietniece attīstības un projektu jomā Olga Krumpāne stāstīja par projekta aktivitātēm un sasniegumiem, demonstrēja projekta ietvaros notikušā vides dizaina ideju konkursa “Pilsēta un tās upe” audzēkņu radītās videofilmas un sumināja to veidotājus, kā arī aicināja pasākuma dalībniekus uz radošu aktivitāti, ļaujot arī viņiem ģenerēt idejas, kā uzlabot un modernizēt Daugavpils pilsētvidi.

Pasākuma ietvaros tika demonstrētas projekta ietvaros notikušā vides dizaina ideju konkursa “Pilsēta un tās upe” audzēkņu radītās videofilmas un sumināti to veidotāji:

  • “SALMUND”, autori: Vlada Dmitrijeva, Violeta Kozlova – I vietaskat. filmu
  • “Daugavas upes zivis”,autori: Gļebs Vronskis, Dainis Beļusovs –II vietaskat. filmu
  • “Zaļais līmenis”, autori: Tatjana Petunova , Dārija Isakova, Kristīne Jarošenko – III vietaskat. filmu
  • “Pazudušais kaķis”,autori: Anna Macuka, Sandra Brakovska, Kristiāna Vilsone, Karolīna Jakimova – Skatītāju simpātiju balvaskat. filmu
  • “LILIJA”, autori: Jūliāna Ivaņinoka, Darja Markova, Lauris Bogdanovičs – Veicinošā balva par radošumuskat. filmu

Projekta laikā “Saules skolas” – projekta vadošā partnera – audzēkņi un pedagogi, sadarbojoties ar mākslas un dizaina skolām no Itālijas, Čehijas un Spānijas un piedaloties sadarbības skolu organizētajos starptautiskajos apmācību kursos, apguva prasmes, kas nepieciešamas sava ilgstpējīgā dizaina produkta/idejas prezentēšanai un “pārdošanai”. Izmantojot iegūtās zināšanas, jauniešu komandām bija jāveido promo filmas, kas uzrunātu plašu auditoriju: politiķus, potenciālos investorus un arī kaimiņos dzīvojošu trīs bērnu māmiņu. Rezultātā tika izveidotas pat 20 filmas, kas prezentē 20 dažādas radošas ilgtspējīga dizaina idejas, kā arī rokasgrāmata “Change minds to change your environment”, kurā apkopoti materiāli un pieredze, kas gūta starptautisko apmācību kursu laikā.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki tika aicināti uz kafijas pauzi un radošo publiskās ārtelpas pārplānošanas darbnīcu.

 

Pasākuma fotogalerija: